مدیریت حمل و نقل (برنامه ریزی، کنترل و اجرا)

حمل و نقل را می توان به عنوان مهمترین شاخه در سیستم اقتصادی لجستیک به شمار آورد، به طوری که بیشتر هزینه های لجستیک را حمل و نقل تشکیل می دهد. بر اساس آمار شورای ملی مدیریت توزیع کشور استرالیا، به طور تقریبی هزینه های حمل و نقل 44% از کل هزینه های لجستیک و 7% از سود بدست آمده از فرایندهای آن را شامل می شود. با توجه به این اعداد و ارقام، کشورها و کسب و کارهای زیادی لجستیک و زنجیره حمل و نقل را به عنوان یک دانش کاربردی در صنایع خود به کار گرفته اند و از همین طریق هم سود و صرفه جویی های کلانی نصیب آن ها شده است و همچنین پیشرفت های چشمگیری در حوزه های اقتصادی و سیاسی کسب کرده اند.

همواره وجود عملیات های ( operation ) کارآمد تجاری، یکی از عوامل موفقیت در زنجیره تامین است. در اصل، عملیات های کارآمد در زنجیره تامین، مولفه هایی هستند که با ایجاد هماهنگی در آن ها، جریان کالا از یک نقطه شروع به یک پایان، ممکن می شود و یکی از این عملیات های از مبدا به مقصد، لجستیک و حمل و نقل است. همانطور که از لغت حمل و نقل برداشت می شود، معنی آن جا به جایی از مکانی به مکان دیگر است، که در این زمینه مدیریت حمل و نقل به عنوان مولفه اصلی آن، استفاده از ابزارهای بهینه برای انتقال و تحویل کالاها می باشد. از زیرساخت های موجود در عملیات حمل و نقل می توان به شبکه های جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی اشاره کرد.

روش حمل ‌و نقل انتخابی در زمان برنامه‌ریزی فرایند حمل بسیار حائز اهمیت بوده و علاوه بر این، هزینه‌ ها، ضرورت حمل‌ و نقل، شرایط دمایی، ارزش کالای حمل شده و همچنین اندازه و وزن کالاها در هنگام تعیین نحوه حمل‌ و نقل باید ارزیابی شود. بنابراین صاحبان کالا اگر به دنبال افزایش رضایت مشتری و تصاحب سهم بازار هستند، باید راه حل های عملیاتی و اجرایی بهینه ای را در زمینه حمل و نقل ارائه دهند و این امر مگر با مدیریت صحیح حمل و نقل، محقق نخواهد شد.

در این راستا، شرکت رابین لجستیک آمادگی خود را برای مدیریت حمل و نقل کسب و کار شما، اعلام می دارد. بنابراین، صاحبان کالا که در زمینه مدیریت حمل و نقل دارای تخصص کافی نبوده و یا زمان کافی برای برنامه ریزی، کنترل و اجرای حمل و نقل بهینه را ندارند، این فرصت برای آنان فراهم شده است از خدمات 4PL، شرکت ما بهره مند شوند. از جمله مزایای همکاری با شرکت رابین لجستیک در زمینه مدیریت حمل و نقل کسب کار شما، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

. کاهش هزینه ها: تیم رابین لجستیک به واسطه تجربه بلندمدت خود و با هدف مدیریت هزینه های حمل و نقل ، نسبت به انتخاب و اجرای روش حمل به کسب و کارها و صاحبان کالا کمک می کند. با تکیه بر رابین لجستیک، حمل و نقل کالاهای شما به بهترین نحو مدیریت شده و در کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت به دست مشتریان شما خواهد رسید.

. صرفه جویی در زمان: یکی از مهمترین پارامترهای لجستیکی در زنجیره تامین، زمان است. در حمل و نقل هرچقدر عملیات ها در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد، به تبع آن کالاهای بیشتری تحویل مشتریان خواهد شد. شرکت رابین لجستیک با دانایی کامل نسبت به این امر مهم، مدیریت زمان را با استفاده از روش های علمی روز دنیا به کار خواهد بست تا کالاها در کمترین زمان جا به جا شوند. بنابراین صاحبان کالا نگرانی در رابطه به تحویل دیرهنگام کالاهای خود به مشتریان و کاهش سطح رضایتمندی آنان نخواهند داشت.

. افزایش میزان دسترسی به کالا : مدیریت حمل و نقل باید به نحوی صورت بگیرد که خدمات و کالاها در نقاط مورد نیاز متناسب با سیاست های بازاریابی و مارکتینگ کسب و کارها در دسترس باشد. لذا شرکت رابین لجستیک با توجه به اشراف به روش های حمل و نقل و بازیگران این صنعت ، امکان دسترسی به کالا در کلیه نقاط فروش و بازارهای هدف را امکان پذیر می نماید

. کاهش ریسک و ایمنی: حمل و نقل کالا همیشه با احتمال خطر و تصادفات جاده ‌ای همراه بوده است. از همین رو انتخاب مسیر بهینه و برنامه ریزی صحیح زمان برای جا به جایی کالا، از پارامترهای حیاتی مدیریت حمل و نقل به شمار می آیند. از همین رو شرکت رابین لجستیک با کنترل تمامی مراحل حمل و نقل از مبدا به مقصد، همواره به دنبال کاهش ریسک های احتمالی بوده است.

بنابراین شما می توانید مدیریت  فرایند حمل و نقل و ارسال محصولات را به شرکت رابین لجستیک برون سپار نمایید و با تمرکز بر فعالیت اصلی و مزیت رقابتی اصلی خود بپردازید.