جایگزینی کد ملی راننده با شماره هوشمند با حذف کارت هوشمند

جایگزینی کد ملی راننده با شماره هوشمند با حذف کارت هوشمند

جایگزینی کد ملی راننده با شماره هوشمند با حذف کارت هوشمند رانندگان

به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ از ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری ، با حذف فیزیک کارت هوشمند رانندگان برون شهری ، کد ملی راننده با شماره هوشمند جایگزین می شود .

فرامرز مداح عضو هیأت عامل این سازمان با بیان این خبر اظهار داشت : در راستای اجرای مصوبه دولت حسب ابلاغ معاونت حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت راه و شهرسازی با موضوع الزام دستگاه‌های اجرایی به استفاده از کد هوشمند ملی به عنوان کلید دسترسی به خدمات ، از ۳۱ اردیبهشت ماه سال جاری ، اطلاعات رانندگان و ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و فرآیندهای حمل و نقلی بر اساس کد ملی راننده ثبت می شود .

نماینده رئیس سازمان در امور فناوری اطلاعات و سرمایه گذاری بیان کرد : همچنین در راستای اجرای ابلاغ نهاد ریاست جمهوری در خصوص حذف چاپ و کاغذ برای تحقق کامل دولت الکترونیک در دستگاه ها ، با توجه به این که لوازم چاپ کارت هوشمند از خارج از کشور تامین می گردد و در چرخه حمل و نقل فیزیک کارت هوشمند صرفاً به عنوان یک رسید که شماره هوشمند راننده و ناوگان در آن درج می شود ، مورد بهره برداری قرار می گیرد .

وی افزود : در این راستا تمامی فرایند صدور اسناد حمل به صورت الکترونیکی و صرفاً بر اساس شماره هوشمند انجام می شود ، از این رو از تاریخ یاد شده چاپ فیزیک کارت هوشمند حذف و فقط رسید کارت هوشمند به راننده و ناوگان ارائه خواهد شد .

مطالب مرتبط
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.